5 iedarbīgas metodes cīņā pret saaukstēšanos

saaukstēšanāsRunājot par ziemu, visbiežāk dzirdami 3 dažādi viedokļi – vieni par to priecājās un bauda ziemas priekus uz nebēdu, citi tās beigas sāk gaidīt tūlīt pēc pirmā sniega nokušanas, savukārt vēl citi vienkārši izdzīvo ziemu gluži, kā jebkuru gadalaiku īpaši neiespringstot, taču neskatoties uz viedokļu dažādību, ikviens labprāt izvairītos no saaukstēšanās, kas daudziem ziemas periodā jau kļūts par teju vai tradīciju.

Ja saaukstēšanās simptomi liek par sevi manīt un izvairīties no tās tomēr nav izdevies, nemetiet plinti krūmos un atcerieties, ka pastāv vairākas metodes, kas ļauj šo slimību uzveikt ātrāk kā ierast, tāpēc piedāvājam Jums iepazīties ar 5 no tām.

  • Neatkarīgi no tā vai saaukstēšanās nu pat kā sākusies, vai jau rit pilnā sparā, kārtīgi izkarsējiet kājas siltā ūdenī.Ūdenim varat pievienot sinepes vai sinepju pulveri un pēc karsēšanas kājas ietīt segā vai uzvilt tām vilnas zeķes. Šī metode palīdzēs mazināt iesnas un klepu, kā arī pārtrauks slimības attīstību.
  • Iesnu ārstēšanai regulāri skalojiet degunu ar sālsūdeni. Sālsūdens mazinās deguna gļotādas pietūkumu, izskalos gļotas, kā arī saglabās nepieciešamo mitrumu, mazinot sausuma sajūtu. Pēc vienas skalošanas reizes, iesnas nepārsies, taču regulāra deguna skalošana sniegs vēlamo efektu.
  • Pret iesnām palīdz arī inhalāciju veikšana. Pagatavojiet salvijas vai piparmētru tēju vai piepiliniet karstam ūdenim eikalipta ēterisko eļļu un caur degunu vairākkārt ieelpojiet aromātiskos tvaikus. Visi iepriekš minētie augi satur vielas, kas īpaši nepatīk degunā mītošajiem vīrusiem, līdz ar to,tie tiek veikli iznīcināti, kā arī mazinās deguna tūska un atkal varat brīvi elpot. Protams kārtīgu, ielaistu iesnu gadījumā ar vienu inhalācijas tūri nebūs pietiekami, lai pilnībā novērstu nepatīkamos simptomus, taču tas palīdzēs mazināt nepatīkamās sajūtas un paātrināt ārstēšanās procesu.
  • Klepus gadījumā var likt sildošas kompreses uz muguras, taču jāatceras, ka šo metodi drīkst izmantot tikai tad, ja nav paaugstināta temperatūra vai krūtīs dzirdama svilpjoša skaņa. Sildošai kompresei var izmantot pannā uzkarsētu jūras sāli, kas sabērts vilnas zeķē vai vilnas maisiņā, ja tāds pieejams, vai arī speciāli šim mērķim paredzētus termoforu.
  • Miega laikā organisms var netraucēti cīnīties gan ar slimības izraisītajiem, gan ar tās simptomiem, tāpēc labākais veids, kā uzveikt saaukstēšanos ziemā, ir cenšoties to izgulēt. Lai miegs būtu ilgāks un tekoša deguna vai klepus dēļ ik pa laikam nenāktos celties, pirms gulēt iešanas veiciet pasākumus klepus un iesnu mazināšanai, izdzeriet glāzi silta piena ar medu vai kādu nomierinošu zāļu tēju, kurai pēc padzišanas pievienota tējkarote medus. Pirms gulēt iešanas varat veikt kāju vai muguras sildīšanu, tādējādi ļaujot sildīšanas procesa labvēlīgajai ietekmei turpināties.