Batuts – Gan prieks bērniem, pieaugušajiem, gan lielisks treniņš

batutsLēkāšana uz batuta var būt ļoti vispusīga nodarbe. Tas nav tikai prieks kā pieaugušajiem, tā bērniem (lai gan, nenoliedzami, tas arī). Bet aktivitātes uz batuta ir arī papildus kaloriju patēriņš, vielmaiņas ātruma uzlabošanās, koordinācijas attīstīšana, stājas uzlabošana un lielisks līdzsvara treniņš. Batuts ir kļuvis par populāru izklaides veidu daudzām ģimenēm. Tas ir lielisks brīvā laika pavadīšanas veids, reizē arī sports un izklaide, izmantojams ikdienā un pasākumos kopā ar ģimeni vai draugiem. Ja novietojam batutu piemājas dārzā, būsim atrisinājuši jautājumu, kā nodarbināt bērnus vasarā.

Atbilde uz to, vai batuts ir piemērots tieši jums, nav atkarīga no jūsu vecuma. Tomēr, pirms batuta iegādes ir jāpārliecinās par batutam noteikto maksimālo svaru. Tie varētu būt 100 kg. Regulāra un aktīva (kā arī pareiza) lēkāšana uz batuta palīdzēs pakāpeniski uzlabot fizisko formu, līdzsvara izjūtu un koordināciju, jo īpaši, ja neesat lielos draugos ar sportu. Savukārt, ja nodarbojaties ar ekstrēmajiem sporta veidiem, kuru laikā tiek izpildīti dažādi lēcieni, batuts būs neatsverams palīgs gatavošanās procesā.

Izvēloties batutu, vajadzētu pievērst uzmanību materiāla kvalitātei, stiprinājumiem, bet jo īpaši atsperēm. Ļoti zema cena iespējama pamatā uz kvalitātes rēķina – šādam pirkumam var būt ļoti īss mūžs, bet galvenais – tas var būt bīstams. Ja izvēli izdarīsiet tikai pēc cenas, vērtējot pēc zemākās, var gadīties, ka atsperes neizturēs pat vienu sezonu, savukārt atsperu nomaiņa maksās divas vai trīs reizes vairāk, nekā maksāja pats batuts. Jo biežāk un nopietnāk nodarbosieties uz batuta, jo lielāka uzmanība jāpievērš tā stiprībai.

Batuti tiek pārdoti ar drošības tīkliem un bez tiem. Tomēr noteikti labāk izvēlēties batutu ar drošības tīklu. Izvēlies tagad: 

http://220.lv/lv/sports_turisms_un_atputa/brivais_laiks_un_atputa/batuti

Lēkāšana uz batuta katru dienu ir labs un veselīgs treniņš, kas rada zināmu slodzi. Lai izvairītos no sastiepumiem un muskuļu savainošanas, pirms kāpšanas uz batuta nepieciešams kārtīgi izstaipīties, ka pirms jebkuras citas sportiskas aktivitātes. Pirmajās lietošanas reizēs jāpierod pie batuta atsperīguma un tas jāizjūt. Jāmēģina turēties batuta vidusdaļā. Jāsāk ar vieglākiem lēcieniem un jāpārliecinās, ka savas kustības kontrolējat. Lēcienu var uzskatīt par kontrolētu tad, kad atsperšanās vieta sakrīt ar piezemēšanās vietu. Tikai tad, kad esat apguvuši pamata piezemēšanās stāvokļus un kombinācijas, varat pakāpeniski apgūt sarežģītākiem lēkšanas vingrinājumus.

Batuts tomēr ir vingrošanas ierīce, un tas var pacelt lietotāju bīstami lielā augstumā. Nevajadzētu aizrauties ar pārlieku pārgalvību. Tāpat, nelēkājiet uz batuta ilgu laiku bez pārtraukuma, jo nogurums palielina savainojumu risku.

Arī izmantojot batutu vajag atbilstoši saģērbties. Piemērots apģērbs lēkāšanai uz batuta ir T-krekls, šorti vai treniņbikses, vingrošanas čībiņas vai basas kājas. Ja esat iesācējs, velciet kreklu ar garām rokām un garās bikses, lai pasargātu sevi no skrāpējumiem un nobrāzumiem, ja gadās nokrist. Nevelciet kurpes ar cietām zolēm, jo tas var izraisīt paātrinātu tīkla materiāla nodilumu.

Galvenais, novietojiet batutu uz līdzenas virsmas, vislabāk zālē. Batuta novietošana uz cietas virsmas palielinās spiedienu uz rāmi un, ilgstoši lietojot, izraisīs bojājumus. Batuta novietošana uz nelīdzenas virsmas var izraisīt tā apgāšanos.