Kāpēc teju visās komerciālajās būvēs tiek ierīkota zibensaizsardzība?

zibens aizsardzības sistēmas

Zibens ir kaprīzs un neparedzams notikums. Ar vairāku miljonu voltu elektrības jaudu, tas var pavisam vienkārši saspert jumtu, ķieģeļu un betonu sienas, kā arī izraisīt nāvīgus ugunsgrēkus. Tomēr traģiskākais ir fakts, ka tas nogalina. Tā kā jebkura celtne ir pakļauta elektroizlādes riskam, zibensaizsardzība ir pirmais priekšnoteikums tā novēršanā.

Lielie izmēri un tehnoloģisko iekārtu daudzums nostāda komerciālās ēkas milzīgu elektroizlādes risku un bojājumu priekšā

Zibens spērienu radītās sekas korporatīvā sektora uzņēmumiem ir satriecošas, ne tajā labākajā nozīmē. Uzņēmumi katru gadu tērē milzīgas naudas summas, novēršot bojājumus, kas radušies elektroizlādes rezultātā. Apdrošināšanas atlīdzība, sabojātas iekārtas, ugunsgrēka radītie zaudējumi, ražošanas un inventāra zaudējumi – tam visam ir pakļautas celtnes, kas nav pienācīgi pasargātas pret potenciālo atmosfēras elektroizlādi negaisa laikā.

Lielākā daļa ēku, it īpaši ar mūsdienīgo dizainu, ir neaizsargātas pret zibens izraisītajiem bojājumiem, kam par iemeslu kalpo vairākas ieejas ēkā, metāla būvdetaļu izmantošana un dārgs hi-tech ekipējums. Papildus īpašuma zaudējumiem, cieš arī ēkas sakaru līnijas un dažādas elektroiekārtas. Protams, no šiem zaudējumiem sevi var pasargāt, ja ēkai ir ierīkota zibensaizsardzība.

Tā kā katras ēkas arhitektūra ir unikāla, bieži vien tām nepieciešamas zibensaizsardzības sistēmas, kas izstrādātas pēc pasūtījuma.

Kam nepieciešama zibensaizsardzība?

Pērkona negaisi notiek praktiski it visur un pakļauj riskam jebkuru ēku. Tādi riska faktori kā atrašanās vieta, pērkona negaisu biežums, augsnes sastāvs, ēku tuvums u.tml. nosaka nepieciešamību pēc aizsardzības sistēmas.

Ja ēku raksturo sekojošas pazīmes, tai pastāv lielāks risks piesaistīt elektroizlādi:

  • tā jau iepriekš ir cietusi negaisa laikā, saņemot spērienu;
  • tā atrodas tuvu ūdenstilpnēm;
  • tai nav absolūti nekādas pārsprieguma drošības;
  • tā atrodas uz nogāzes vai ir novietota atklātā reģionā;
  • tai ir tērauda, ķieģeļu vai pat akmens sienas un alumīnija apšuvums;
  • apkārt ēkai ir koki, kas ir augstāki par faktisko jumta augstumu;
  • tā atrodas apvidū, kur bieži notiek vētras.

Zibensaizsardzību uzstāda, lai aizsargātu ēkas struktūru un nodrošinātu drošu ceļu, pa kuru elektrība var izlādēties. Pretēji uzskatam, ka zibensaizsardzības sistēma atvaira spērienus – tā tas nav. Sistēma neatvaira un tajā pat laikā nepiesaista zibens spērienus. Tā vienkārši saņem spērienu pirms tas iesper ēkā un nodrošina izlādes ceļu uz zemi.

Ieguldījumi aizsardzības sistēmā pasargās jūsu organizācijas īpašumu un tās aprīkojumu. Kad runa iet par neticamo izlādes jaudu, jāiegaumē – sertificēta un profesionāļu uzstādīta zibensaizsardzība glābs dzīvību un naudu! Jūs vienmēr varat uzticēties pareizi uzstādītai sistēmai, kas ievērojami samazina draudus jūsu biznesam, tā aprīkojumam un datiem.