Ko dod zobu balināšana?

zobu balināšanaVar teikt, ka zobu balināšana nav īsti veselīga, tomēr skaistums prasa upurus. Un ja zobu krāsas dēļ kautrējamies smaidīt, zobu balināšana noteikti ir opcija ko vajadzētu izmantot. Cilvēki, kam ir labs pašvērtējums, ikdienā jūtas daudz labāk. Arī tie, kuri bieži smaida jūtas labāk un pozitīvāk ikdienā. Tomēr dzeltenīga vai pelēcīga zobu krāsa var ietekmēt gan pašvērtējumu, gan smaidīšanas biežumu, tāpēc izbalinot zobus varam atbrīvoties arī no daļas kompleksu!

Zobu dabīgo krāsu mantojam no vecākiem un vecvecākiem. Savukārt dzīves laikā zobus iekrāso kafija, tējas, dažādas sulas, sarkanvīns, cigaretes, dažādas zāles un vēl daudz dažādu ieradumu.

Efektīvi ir zobus balinošie geli, kam aktīvā viela ir ūdeņraža vai karbamīda peroksīds. Šādi vēlamo rezultātu var sasniegt ātrāk. Šādus gelus izmanto zobārstniecības klīnikās, kā arī līdzekļos zobu balināšanai mājās. Tiesa, zobus daudz efektīvāk ir balināt pie speciālista, jo tā efekts noturas daudz ilgāk.

Patiesības labad jāsaka, ka sniegbaltu smaidu un zobu krāsu ar balināšanu vien panākt nevar. Skatoties uz Holivudas baltajiem smaidiem var secināt, ka tas iegūts no speciālām baltas keramikas plāksnītēm, kas apvilktas ap īstajiem zobiem. Tomēr padarīt zobu krāsu par dažiem toņiem gaišāku ar balināšanu gan var. Un lai gan zobu balināšanā izmantotie līdzekļi var zobu emalju padarīt trauslāku, minerālvielu līmenis zobos pamazām atjaunojas. Tāpat, pēc zobu balināšanas var lietot speciālus kalciju un nātriju saturošus līdzekļus, lai pāatrinātu zobu stiprības atjaunošanos.

Pēc zobu balināšanas var pastiprināties arī zobu jūtīgums. Tiesa, jutīguma sajūta visbiežāk pazūd pēc 12–48 stundām. Lai ātrāk mazinātu diskomforta sajūtu, var lietot jutīgiem zobiem paredzētas pastu, putas vai skalojamo līdzekli, kas satur minerālvielas, nātrija fluorīdu, kālija nitrātu. Lai rezultāts būtu labāks, vismaz 48 stundas pēc balināšanas, kamēr vēl zobi kā sūklis uzsūc pigmenta daļiņas, iesaka ievērot balto diētu – izvairīties no krāsojošiem ēdieniem un dzērieniem. Kategoriski aizliegts smēķēt! Toties droši var lietot balto miltu produktus – rīsus, kartupeļus, piena produktus.

Ja zobus balina pārāk bieži vai arī ar nezināmas izcelsmes līdzekļiem, tie var kļūt sausi un trauslāki, vieglāk lūzt.

Balinot zobus plombas un mākslīgie zobi gaišāki nekļūst, tādēļ tie var atšķirties no īsto zobu krāsa. Lai visi zobi izskatītos vienādi, iespējams var būt nepieciešama plombu un mākslīgo zobu nomaiņa.