Ko izvēlēties, ja vannas istabā nav daudz vietas – vannu vai duškabīni?

 

santehnika mājaiVienu vai otru, labo vai kreiso… Vispār izvēļu ir daudz. Ja runājam par vannas istabu, tad es kā, domājams, liela daļa cilvēku, dotu priekšroku tam, ka manā vannas istabā ir gan vanna, gan duškabīne.

Viena – laiskiem atpūtas vakariem, kad var iegrimt vannas putu vai burbuļu patīkamajā aromātā un kādu brīdi relaksēties siltajā ūdenī, otra – agriem rītiem un steidzīgām dienām, kad nepieciešams vien primāri veikt higiēnas rituālus – nomazgāties.

Tomēr reti kuram no mums vannas istabas platība atļauj izvērsties šādās greznībās – iekārtot abas santehnikas priekšrocības. Bieži vien santehnika mājai, ko varam novietot vannas istabā, ir diezgan ierobežota, līdz ar to, nākas izvēlēties – vannu vai dušas kabīni. Bet ko tad lai izvēlas?

Vanna, lai arī protams, to vannas istabā (kas jau savā nosaukumā ietver vārdu vanna) gribam labprātāk, aizņemt diezgan daudz vietas, kas nozīmē – reizēm nemaz nepastāv izvēle. Ja vannas istaba ir patiešām maza, var gadīties tā, ka vannai nemaz tur nepietiks vietas, jo īpaši, ja vēl gribēsim vannas istabā novietot vēl kaut ko no santehnikas, kādu skapīti vai plauktiņu.

Bet ja nu izmērs atļauj, vanna būs lieliski piemērota ģimenei ar bērniem, jo nomazgāt bērnu vannā ir daudz ērtāk, nekā līdz noteiktam vecumam to darīt dušā (vai arī jāiegādājas papildu vannīte bērniem, kuri, kā zinām ātri aug).

Vanna ir viegli kopjama, kamēr duškabīnes kopšanai jāpieliek krietni vien lielākas pūles. Un protams – pats lielākais pluss – romantika, relaksēšanās un iespēja patiešām atpūties mājas apstākļos pat pēc visgrūtākās un stresa pilnākās dienas!

Starp citu – ziemā daudz labprātāk gribas iegremdēties vannā, ne ieskriet dušā. Tiesa, no otras puses – vanna nebūs ekonomiska – ūdens patēriņš būs lielāks. SPA procedūras savā vannas istabā taču nebaudīsim katru vakaru, tomēr lielais ūdens patēriņš, lai nomazgātos būs liels – iespējams, ja izvēlamies vannu, tomēr nelielāku (tā lai pietiek vietas, nevis var izpeldēties ar plašu vēzienu).

Duša, no otras puses, ir ekonomiska (viens), tajā var ātri un vienkārši nomazgāties (divi), nav jāgaida, kamēr satecēs nepieciešamais ūdens daudzums (trīs). Savukārt vannas un dušas apvienojums (vanna ar dušas uzgali, kas pievienots ūdens krānam) ne vienmēr ir ērtākais apvienojums – vai nu sienas nošļakstītais, vai nu dušas aizkars kaitinošs (slapjš līp klāt kā pirts lapa) un tā tālāk.

Dušā mazgājoties daudz vieglāk izvēlēties sev tīkamu ūdens temperatūru, kamēr vannā jau eksperimenti ar ūdens temperatūru ir daudz garāki un sarežģītāki (starp citu – ja ar roku apmaisot ūdeni vannā tas šķiet gana silts, tad pēdām tas var likties ārkārtīgi karsts).

Turklāt mazākām vannas istabām duša ir ja ne vienīgais, tas labākais risinājums. Tiesa, duša jātīra daudz rūpīgāk, bet, šķietami, tas ir mazākais mīnuss.

Vēl jo vairāk – mūsdienu dušām ir arī masāžas funkcijas, kas spēj nodrošināt to, ka duša jau nedaudz sāk līdzināties vannas relaksācijas variantam.