Zobu implants – Vai labākais veids kā aizvietot trūkstošā zoba vietu?

zobu implantsViens vai vairāki trūkstoši zobi mums nereti mēdz radīt diskomfortu. Pirmkārt, tas ietekmē to, kā izskatāmies, līdz ar to arī kautrējamies plaši smaidīt un smieties, kā arī tukšās vietas mutē var radīt dažādas tālejošas sekas, kuras ietekmē visus pārējos zobus. Par laimi, mūsdienās ir pieejami dažādi veidi, kā trūkstošo zobu vietas aizpildīt. Iepazīsimies ar vienu nu tiem – zobu implantu ievietošanu.

            Šī metode mūsdienās kļūst arvien populārāka, jo tā pilda vairākas funkcijas. Implanti izskatās tāpat kā dabīgie zobi, tādēļ nav jāuztraucas par to, ka kāds tos varētu pamanīt, turklāt tie arī darbojas gluži tāpat kā mūsu pašu zobi. Ar implantiem var aizstāt, piemēram, tādu zobu, kurš ir daļēji nolūzis, un vairs nespēj pilnvērtīgi pildīt savu funkciju, kā arī rada nepievilcīgu smaidu. Tas ir īpaši svarīgi gadījumos, ja trūkstošais vai bojātais zobs atrodas priekšpusē. Tukšā vieta mutē nereti rada nepatīkamas sajūtas, turklāt, ja tas laicīgi netiek aizvietots, var sākties žokļa kaula atrofija, kas ietekmē pārējos zobus, izmainot sakodienu un žokļa stāvokli kopumā.

            Brīdī, kad nolemsit izvietot zobu implantus, noteikti konsultējieties ar zinošu speciālistu, kurš noteiks jūsu veselības stāvoklis, kā arī pastāstīs, vai jūsu gadījumā iespējams līdzēt tieši ar implantiem. Kā jau minējām, pēc zoba zaudēšanas nevajadzētu vilcināties, jo žokļa kauls laika gaitā var mainīt formu, un tas var ietekmēt jūsu iespējas, uzlabot izskatu ar zobu implantiem.

            Dažādi modernie risinājumi zobārstniecībā, tostarp protezēšanā, mūsdienās ļauj ikvienam atrast sev piemērotāko veidu, kā uzlabot zobu izskatu. Dzīvē mēdz notikt dažādas situācijas – neveiksmīgu kritienu, sporta traumu u.c. problēmu rezultātā gadās zaudēt vienu vai pat vairākus zobus. Un šajā gadījumā zobu implanti ir ļoti veiksmīga alternatīva. Ir pat veikti pētījumi, kuros norādīts, ka implanti ir spēcīgāki nekā dabīgie zobi, tādēļ arī to mūžs ir ilgs. Zobu implantu efekts ir estētisks, kā arī tie uzņemas slodzi, kurai būtu pakļauti blakus esošie zobi, ja tukša vieta mutē netiktu aizpildīta.

            Implantēšanas pirmsākumi atrodami 19. gadsimta 70. un 80 gados, kad tos tikko sāka izmantot, lai atjaunotu trūkstošos zobus. Laikam ejot, šī metode ir attīstījusies daudz augstākā līmenī, tādēļ arī kļuvusi ļoti pieprasīta ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā.

            Tomēr, izvēloties šādā veidā atjaunot smaidu, jāņem vērā, ka šī procedūra netiek veikta vienā ārsta vizītes laikā. Tāpat jārēķinās arī ar diezgan apjomīgiem izdevumiem, taču tas noteikti ir tā vērts, jo šāds ieguldījums kalpos visu mūžu, ja vien pienācīgi rūpēsities par savu mutes dobu higiēnu.