Pazīmes, kas liecina, ka Tev nepieciešams jauns matracis

matrači internetā
Mums Tev ir jautājums – cik vecs ir Tavs
matracis? Ja vien to neesi iegādājies pagājušajā gadā, nāksies mēģināt
atcerēties, cik tam ir gadu. 

Vairums no mums par matračiem neaizdomājas, kas patiesībā ir dīvaini, ņemot vērā to, cik daudz laika no savas dzīves uz tiem pavadām. Tikai tādēļ, ka brīdī, kad atrodamies uz matrača, mēs guļam, mums nebūtu tie jāaizmirst. Tieši pretēji. Kvalitatīvs miegs ir viens no noteicošajiem faktoriem, kas ietekmē mūsu veselību, pašsajūtu, darbaspējas, omu un arī izskatu. To, ja cilvēks nav izgulējies, var noteikt diezgan ātri, jo sekas redzamas viņa ārienē. Turpinājumā mēs pastāstīsim par to, pēc kādam pazīmēm atpazīt, ka Tev pienācis laiks nomainīt savu esošo matraci pret jaunu.

Putekļu ērcītes

10 miljoni. Tāds ir vidējais “kompanjonu” skaits, ar kuriem kopā Tu katru nakti guli gultā. Šīs mikroskopiskās putekļu ērcītes barojas no cilvēka atmirušajām ādas daļiņām, bet pats pretīgākais ir tas, ka tās Tavu gultu izmanto kā tualeti. Daudzi no mums guļ gultās un dīvānos, kas čum un mudž no putekļu ērcītēm, paši to nemaz neapzinoties. Ja Tev rodas vai pastiprinās alerģijas, astma, ādas nieze, no rītiem ir aizlikts deguns, kā arī jūti žņaudzošu sajūtu krūšu daļā, kad guli, pastāv augsts risks, ka Tev ir alerģija pret putekļu ērcītēm. Lai no tām atbrīvotos, regulāri mazgā gultas veļu augstā temperatūrā, tīri gultas virsmu ar putekļu sūcēju, kā arī samazini temperatūru un mitruma līmeni telpā.

Sāpes

Novecošanas laikā matracis bieži vien ieliecas, tur, kur tas nav nepieciešams, mainot spiediena izlīdzināšanos gulēšanas laikā, kā rezultātā var rasties sāpes mugurā un muskuļos vai locītavās.

Higiēnas apsvērumi

Lai arī, iespējams, mēs to ar neapbruņotu aci neredzam, laika gaitā matrači uzkrāj mūsu ķermeņa izdalītos sviedrus un fluīdus, kļūstot netīri, un, kā zināms, tos iztīrīt nav viegli.

Slikts miegs

Ja no rīta regulāri pamosties neizgulējies, sliktā omā, ar sāpēm un stīvumu, visticamāk, pie vainas ir Tavs matracis. Iesakām ilgāk nekavēties un to iegādāties, lai uzlabotu sava miega kvalitāti. Atceries, ka tagad ir pieejami arī matrači internetā, turklāt par labām cenām.

Pērkam slidas bērnam – kas jāzina?

slidas bērniem

Veikalos pieejami dažādu stilu, formu, cenu un veidu slidas. Taču tas, kuras no tām der tieši Tavam bērnam, atkarīgs no viņa prasmju līmeņa, vecuma un citiem parametriem, turklāt jāņem vērā, ka bērnu slidas neizvēlas pēc tiem pašiem parametriem, kuriem pērk pieaugušo slidas, tādēļ šeit ir jāzina dažas svarīgas lietas.

Saproti sava bērna vajadzības

Ir divi populārākie slidu veidi – daiļslidošanas un hokeja slidas. Ja meklē tādas, kas piemērotas sportam uz ledus, tad piemērotākas būs hokeja slidas. Savukārt daiļslidošanas modeļi būs paredzētu vai nu daiļslidošanai, vai arī slidošanai hobija līmenī, jo tām ir garāki asmeņi, labāks līdzsvars, kā arī zobiņi priekšpusē.

Vai slidas noteikti jāpērk profesionālajos veikalos?

Nē, mūsdienās tas nav obligāti, jo arī internetā ir iespējams iegādāties dažādu veidu slidas bērniem, turklāt par ļoti labām cenām. Vienīgais, ko vari izdarīt, ir aizvest bērnu uz veikalu, lai viņš uzmērītu dažādus slidu modeļus un saprastu, kāds izmērs un veids viņam ir piemērotākais.

Kā saprast, kurš slidu izmērs bērnam der?

Svarīgi ir tas, ka bērns nevarēs labi un droši paslidot, ja viņš uzvilks slidas, kas neder. Tā rezultātā palielinās arī dažādu traumu risks. Slidas ir jāpielaiko, uzvelkot tikai vienu plāno zeķīti, nevis biezās vilnas zeķes. Tāpat arī jāļauj, lai bērns pamēģina nostāties uz slidas un izmēģina tās stabilitāti. Papēdis noteikti nedrīkst cilāties, un purngalam nevajadzētu spiest. Būtībā slidai ir jāpieguļ pietiekami cieši, taču tai nevajadzētu berzt vai spiest. Slidu zābaki, it īpaši tie, kas paredzēti daiļslidošanai, būs diezgan stingri un cieti, no tā nav jābaidās, jo materiāls pasargās kāju no triecieniem un traumām.

Tirdzniecībā ir pieejamas arī pielāgojas slidas, kas derēs bērniem ilgākā vecumposmā, jo ir iespējams mainīt to izmēru, kas ir īpaši svarīgi, kad bērni ir pāris gadu vecumā. Izvēlies slidas, kas nodrošina stabilitāti un pietiekamu atbalstu potītei, proti, tām ir atbilstošs stulma augstums. Sākumā nav vērts pirkt dārgas slidas, to var darīt tad, kad bērns ir iemācījies labi slidot.