Padomi, kā var izveidot skaistu zālienu

Padomi, kā var izveidot skaistu zālienu

Iekopts, skaists zāliens būs pirmais, ko viesi pamanīs Tavā sētā, jo tas ir liels laukums un vispamanāmākais, kas spēj momentā radīt perfekta dārza noskaņu. Ja zālājs būs sulīgi zaļš un vienmērīgi nopļauts, tas priecēs ikviena acis un arī plikās pēdas vasarās. Šeit būs daži padomi, kas palīdzēs arī Tev iekopt skaistu zālienu.

Zāles pļaušana

Zāli vajadzētu pļaut bieži, tas zālāju padarīs biezāku. Būtiskāk ir pļaut biežāk un mazliet, nevis garu zāli vienā reizē. Katrā zāles pļaušanas reizē svarīgi būtu mainīt virzienu kādā Tu pļauj, lai zāles stiebriņi netiktu vienmēr nospiesti vienā virzienā. Lai veiksmīgi nopļautu ap apstādījumiem sānus, labi palīdzēs elektriskie zāles pļāvēji, kas pļauj precīzi un ir viegli manevrējami, kā arī trimmeri (skatīt trimmeri internetā).

Ja Tavam zāles pļāvējam ir iespējams paregulēt cik garu zāli pļaus asmeņi, tad karstos un sausos vasaras periodos zāli vari atstāt mazliet garāku, lai zālājs vieglāk pārcieš sausuma periodu.

Zālāja mēslošana

Tā kā pļaujot zāli, mēs zināmā mērā atņemam zālei nepieciešamās barības vielas, tad svarīgi zālāju ir pabarot. Iesakām mēslojumu iegādāties pie kāda no vietējiem mazumtirgotājiem, kuru sastāvā būs fosfors, kālijs un slāpeklis, kas tik ļoti nepieciešams, lai zālājs būtu skaists. No pavasara sākuma, vajadzētu mēslot ik pa četrām vai piecām nedēļām.

Zālāja laistīšana

Lai Tavs zāliens būtu sulīgi zaļš un izskatītos kopts, ir nepieciešams to regulāri arī laistīt. Ja tas ir tikko iestādīts, tad jālaista vismaz vienu reizi dienā, ja zāliens jau ir ilgu laiku, tad jāseko līdzi mitruma līmenim un zāliena krāsai. Ja zālienam trūks mitruma, tad tas kļūs pelēkāks. Mūsdienās ar laistīšanu nevajadzētu būt problēmām, jo varam to darīt gan ar dārza šļūteni, gan ar dažādām iekārtām, kas pat automatizēti to izdarīs Tev nepieciešamā laikā.

Zālāja uzirdināšana

Arī zālāja saknēm nepieciešams gaiss un ja augsne nav pietiekoši smilšaina, tad zālei trūkst skābekļa un tā neaug. Ar dārza dakšu varat zālienu sadurt un piepildīt caurumus ar rupjo smilti.

5 aizraujošas nodarbes, ko pasākt karstā vasaras dienā

Ūdens atrakcijas – jebkas, kas saistīts ar ūdeni un jautrību. Braukšana ar ūdens motociklu, vai ūdens slēpēm. Ja esat lielāka kompānija, tad pavisam jautri būs, ja uzrīkosiet stafetes ūdenī, piemēram, jūras krastā. Tā būs fiziska slodze, draugu saliedēšana un jautrība vienlaikus. Paņemat līdzi ūdens atribūtiku un aiziet!

Bērniem variet piedāvāt smilšu skulptūru sacensības, vai sacensības – kurš ilgāk noturēsies uz piepūšamā paklāja ūdenī, viļņos. Ūdenī spēlēt bumbu arī būs daudz jautrāk nekā uz sauszemes.

Izjāde ar zirgiem – visiem jau zināms, ka šobrīd jau izjādi ar zirgiem piedāvā ne tikai aplokā, bet arī skaistās vietās pa mežu, vai gar jūru. Un nav pat jābūt profesionālim. Vari izvēlēties arī izjādi, kur Tev būs pavadonis, kas visu kontrolēs. Un vai tas nebūtu romantiski, siltā dienā ar zirgu soļot gar jūru un tvert saules starus?

Dabas takas – Latvijā ir tik skaistas daba. Un tā ir pilna skaistu dabas taku. Labums ir tas, ka tās būs piemērotas jebkuram cilvēkam, jo ir atrodamas gan īsas takas, gan garas takas, kas būs piemērotākas sportistiem vai fizisko aktivitāšu cienītājiem. Ja dosies ceļā ar bērniem, tad iesakām izvēlēties vietas, kur ceļā būtu sastopami pārsteigumi bērniem. Piemēram, takas, kur ir koka figūriņas un stafetes. Neaizmirstiet paņemt līdzi groziņu un kādā skaistā vietā uztaisīt neaizmirstamu pikniku.

Zvaigžņu vērošana – skaidrā vasaras naktī, kad zvaigznes kļūst spožākas un naktis romantiskākas, iesakām aizbraukt uz jūras krastu un apgulties savos guļammaisos un vienkārši pabūt un izbaudīt cik mazi mēs esam un cik liels ir visums.

Ja gadījumā Tev vēl nav guļammaiss, bet šajā vasarā vēlies piedzīvot šo zvaigžņu vērošanu,guļammaisa iegāde internetā būs visizdevīgākais risinājums. Iesakām iegriezties mājās lapā 220.lv, kur tie pieejami par visizdevīgākajām cenām tieši Tev.

Pilsētas svētki – vasarās katrā pilsētā norisinās pilsētas svētki, kas ir lielisks veids apceļot Latviju un ne tikai pabūt pasākumos, bet arī iepazīt pilsētas, kurās neesi bijis.

Svarīgākais, kam jāpievērš uzmanība pērkot dzīvokli

Pirkt īpašumu ir milzīgs un atbildīgs solis, tādēļ to darot vienmēr jāapsver visi varianti un jāpieņem savu finansiāli iespējamo un vēlamo variantu.

  1. Novērtējiet rajonu, kurā atrodas dzīvoklis – tas ir būtiski ne tikai drošības dēļ, bet arī ērtuma ziņā. Izplānojat kā nokļūsiet uz darbu, kur ir tuvākie bērnu dārzi un skolas un sabiedriskais transports, vai tuvumā ir kāds veikals, kur varēsiet iepirkties. Izstaigājiet šo rajonu ar kājām, un varēsiet saprast vai vēlēsieties šeit staigāt katru dienu un vai tuvumā ir arī kāda taka vai mežs, kur varēsiet izjust dabas smaržu. Vai bērniem būs kur pabraukāties ar riteņiem, un kā viņi nokļūs uz skolu un atpakaļ. Galu galā vai šajā rajonā ir kāds spēļu laukumiņš.
  2. Novērtējiet dzīvokli – sākumā novērtē to vizuāli, un atceries, ka sienas variet pārkrāsot un grīdas nomainīt, būtiskāk ir izvērtēt vai Tev dzīvoklis ir piemērots plānojuma ziņā, cik istabas ir dzīvoklī, kur atrodas logi, kurā stāvā tas atrodas, vai ir pieejams lifts.

Ja dzīvoklis ir jau iekārtots, noskaidro cik tajā ir silts ziemās un karsts vasarās. Varbūt tajā jau ir iebūvēts kondicionieris. Apskati kurās istabās būs rīta un kur vakara saule, tas īpaši nozīmīgi ir jaunajos tipa projektos, kur logus projektētāji ir likuši lielus un daudz. Sākumā Tev varēs palīdzēt mobilie gaisa kondicionieri, taču nākotnē būs jādomā par iebūvējamu kondicionieru sistēmu.

Svarīgi noskaidrot arī juridisko pusi, vai īpašums, kur atrodas dzīvokļa māja pieder dzīvokļu īpašniekiem, vai māja ir uz nomātas zemes. Vai juridiski visi papīri ir sakārtoti, Tev vislabāk palīdzēs saprast kāds konsultants.

  • Noskaidro par rajona nākotni – aplūko apkārtni un pamēģini noskaidrot vai blakus netiek plānoti kādi būvdarbi, vai netiks celtas jaunas celtnes, kas varētu aizēnot Tavu skatu pa logu, vai netiks ierīkotas kādas rūpniecības ēkas vai lielie elektrības stabi. Tas viss ir būtiski, jo pērkot dzīvokli mēs plānojam savu nākotni.

Kā pilsētā izklaidēt bērnus?

Vasara ir laiks, kad vecākiem ir īpaši jāpiedomā un jāsaplāno bērnu brīvā laika aktivitātes, bieži vien ģimenēm nav lauku māju, kurp nosūtīt bērnus atpūtā, tāpat arī bērnu nometnes parasti ilgst vien pāris nedēļas. Atliek vien, pašu spēkiem, saplānot bērnu aktivitātes pilsētas apstākļiem. Sevišķi paveicies tām ģimenēm, kam ir dārzs vai piemājas pagalms, kad paveras plašāks aktivitāšu klāsts, sevišķi, ja netālu atrodas arī bērnu spēļlaukums. Ja dzīvojamai mājai ir arī dārzs, tad īpaši jāpiedomā pie tā labiekārtošanas tā, lai bērniem tur būtu daudz, ko darīt, ieskaitot, protams, arī piedalīšanos dārza darbos.

Bet, ko darīt, ja esam pašā pilsētas centrā un iespējas nosūtīt bērnu uz laukiem, nav? Tad ir laiks padomāt par braucamrīkiem, kas nodrošinās bērniem jautrus brīžus pilsētas parkos un atsevišķi ierīkotos veloceliņos un maršrutos.

Skaists velosipēds ir katra bērna lielākais lepnums, tādēļ, ja tāda nav, būtu nopietni jāapsver tā iegāde. Mūsdienās pilsētas infrastruktūra ir tik labiekārtota un draudzīga velobraucējiem, ka spēj nodrošināt plašu maršrutu un galamērķu klāstu. Tomēr jāatceras, ka pirms bērnu laišanas ieplānotajā maršrutā, noteikti tas vispirms jāizbraukā vai jāizstaigā kopā ar bērniem, jāaprunā visi satiksmes noteikumi un lieku reizi jāpārliecinās par tā drošību.

Nedrīkst aizmirst arī par spilgtu apģērbu un atstarojošiem elementiem, jo redzamāks bērns ir uz velosipēda, jo lielāka iespējamība ir izvairīties no saskriešanās vai citiem nelaimes gadījumiem.

Sevišķa uzmanība jāpievērš arī velosipēda glabāšanai, tas vienmēr rūpīgi jāpieslēdz, lai izvairītos no nozušanas. Novietojot velosipēdu kāpņutelpā, nevajadzētu paļauties uz slēdzamām kodu durvīm vien, bet pieslēgt to pie kāpņu margām ar uzticamu saslēgu.

Jautrus brīžus bērniem pilsētas vidē var nodrošināt arī skrituļslidas un skrituļdēļi, teju ikkatrs pilsētas parks ir aprīkots ar īpašām rampām, tramplīniem un veloceliņiem. Arī šajā gadījumā kopā ar bērniem jāapmeklē paredzamais maršruts un jāpārrunā tā specifika. Daudzi pilsētas izklaides parki ir aprīkoti arī ar skrituļslidu nomas iespējām, tāpēc atsevišķa skrituļslidu iegāde pat nav nepieciešama, atliek vien kopā ar bērniem to vispirms apmeklēt kopā, lai noskaidrotu visus nosacījumus un lieku reizi pārliecināties par plānotā maršruta drošību.