Rolex pulksteņi kā stila etalons

Rolex pulksteņi

It viss, ko cilvēks paveic un kādas pēdas par sevi atstāj nākotnei, ir atkarīgas no laika- cik daudz pagūsi izdarīt un ietekmēt. Interesanti, ka laika skaitītāju – pulksteņu vēsture sākas ārkārtīgi senā pagātnē, jo nepieciešamība mērīt laiku bijusi vienmēr. Pats senākais veids, kā cilvēks ir centies mērīt laiku ir saules pulkstenis un parasti to darīja ar zemē vertikāli iestiprināja kārti skatoties ēnas kustību – no rīta un vakarā ēna bija gara, bet pusdienlaikā tā bija īsa. Pēc neilga laika aplī ap kārti atzīmēja divpadsmit iedaļas un ēna, kas krita no kārts, norādīja stundas.

Read more

Vēlies, lai bērnam būtu vesela mugura? Uzraugi bērna somu!

Vēlies, lai bērnam būtu vesela mugura? Uzraugi bērna somu.

Vesela mugura ir pamats labai veselībai un aktīvai dzīvei. Mugurkauls ir cilvēka ķermeņa galvenais balsts, tam dzīves laikā rodas attiecīgi izliekumi, taču, ja ir nesamērīga vai nepareiza rumpja daļas slodze, tad var rasties patoloģiski izliekumi, kas var ietekmēt bērna stāju un kopējo veselības stāvokli.

Bērni skolas vecumā aug un tieši šajā vecumā ir jādomā par veselīgu attieksmi pret savu ķermeni, lai pusaudžu gados nenāktos saskarties ar nepatīkamām sekām.

Tu, kā bērna vecāks, vari iespaidot skolēna ikdienas gaitas, izvēloties bērnam piemērotu skolas somu. Vai esi kādreiz nosvēris sava bērna somu pirms viņš dodas uz skolu?

Ministra kabineta noteikumi paredz, ka skolas soma nedrīkst būt smagāka par:

  • 2,5 – 3,5 kg – bērniem vecumā līdz 9 gadiem;
  • 3,5 – 4 kg – vecumā no 9 līdz 11 gadiem;
  • 4 – 4,5 kg – vecumā no 12 līdz 13 gadiem;
  • 4,5 – 5 kg – vecumā no 14 līdz 15 gadiem;
  • 5 kg un vairāk – vecumā no 16 gadiem.

Taču nereti šīs somas sver vēl vairāk un bērni tās nes sev uz muguras visu dienu. Tāpēc izvēloties bērnam skolas somu, nevajadzētu pievērst uzmanību tikai vizuālajam izskatam, daudz svarīgāk būtu, lai soma ir ergonomiska un piemērota tieši Tava bērna mugurai. Nekādā gadījumā neizvēlies somu, kura liekama uz vienu plecu, tā var radīt bērnam muskuļu disbalansu un vēlāk mugurkaula izmaiņas.

Pievērsiet uzmanību somas audumam un somas mugurai, tai jābūt no stingra materiāla, lai labi piekļaujas bērna mugurai. Izvēlies somu ar divām platām un polsterētām lencēm, kas sadalīs slodzi simetriski uz abiem bērna pleciem. Somas visoptimālākais garums būtu no bērna atslēgas kaula līdz iegurņa kaulam. Pielūko, lai lences tiktu saregulētas tā, lai soma piekļaujas pie muguras, nevis sitas pret to.

Ja pašlaik meklē skolas somas, skolas somas iegāde interneta veikalā 220.lv varētu būt visizdevīgākais risinājums, jo tajā atradīsi ergonomiskas mugursomas par draudzīgām cenām.