Breguet rokas pulkstenis – karaļnamu izvēle

Breguet

Starp visiem ekskluzīvo pulksteņu zīmoliem jo sevišķi izceļas Breguet – unikāls tā eksemplārs ticis gatavots Francijas karalienei Marijai Antuanetei 1782. gadā, kā arī viņas karalis Luijs XVI turējis Breguet rokas pulksteņus augstā cieņā. Šo karalisko laikrādi izvēlējās arī Lielbritānijas karaliene Viktorija un karalis Džordžs III. Turklāt Breguet greznojis arī Napoleona Bonaparta un Vinstona Čērčila locītavas. Ne velti to dēvē par sabiedrības krējuma izvēli.

Šos Premium klases Šveices rokas pulksteņus var aplūkot klātienē Balticwatches veikalā Vecrīgā, Jāņa ielā 3 – šeit pulksteņmeistari ir ļoti zinoši un var smalkāk pastāstīt par katru no unikālajiem laikrāžiem, sniedzot objektīvu novērtējumu un palīdzot izvēlēties piemērotāko. Ekskluzīvos Breguet modeļus var redzēt arī mājaslapā: https://balticwatches.com/breguet

Turpinājumā pastāstīšu vairāk par zīmolu un tā vēsturi, kā arī atklāšu, kāpēc šie rokas pulksteņi iemantojuši tādu cieņu intelektuālajās aprindās. Tā kā rokas pulkstenis ir viens no maniem iecienītākajiem aksesuāriem un laikrāžu izgatavošanas māksla mani ļoti saista, vēlos vairāk pastāstīt par vienu no, manuprāt, visvaldzinošākajiem brendiem pulksteņu izgatavošanas vēsturē, kas bijusi iekārojama greznumlieta un tehnisko sasniegumu simbols jau kopš 18. gadsimta – Breguet.

Breguet – statusa zīme

Breguet zīmolu visbiežāk var atļauties tikai sabiedrības elite – jo tikai augstākajās aprindās īpašnieks spējīgs samaksāt (brīžiem pat) astronomisko cenu. Tieši Breguet izgatavotais rokas pulkstenis ieņem vietu pasaules dārgāko laikrāžu sarakstā. Tā vērtība ir 30 miljoni dolāru. Ne vien cena ir tik augsta tā mehānisma sarežģītības dēļ, bet arī tam līdzi nākošās vēstures dēļ. Un daudzi Breguet laikrāži izceļas tieši ar to – tas ir kas vairāk par pulksteni.

Vērtējot pēc tehnisko parametru sarežģītības, modeļa unikalitātes, ekskluzivitātes un izmantoto dārgakmeņu daudzuma, tas profesionālu rokas pulksteņu pasaulē patiesībā ieņem pat 1. vietu. To cenā pārspēj vien Graff Diamonds Hallucination, kura vērtība ir 55 miljoni dolāru. Taču tas nav rokas pulksteņu meistaru ražojums un tā dārdzību atspēko vien biezais dārgakmeņu izmantojums – tas nav ilgmūžīgs laikrādis kā tas ir Breguet gadījumā, bet gan juvelieru ražojums.

Tāpat kā gredzeni Senajā Ēģiptē apstiprināja faraona izredzēto stāvokli un kalpoja kā statusa simbols, tāpat arī attīstoties pulksteņu ražošanas nozarei, izsmalcinātie laikrāži pieejami bija augstākajām sabiedrības kārtām un tie parādīja pulksteņa īpašnieka īpašo vietu sabiedrībā un rocību. Arī šodien Breguet ir viens no TOP ekskluzīvākajiem pulksteņu brendiem. To iegādāties var sākot no aptuveni 6 000 EUR. Balticwatches.lv katalogā dārgākais Breguet izmaksā teju 50 000 EUR.

Dārgākais rokas pulkstenis pasaulē – Breguet Marie Antoinette

Šis laikrādis tika gatavots kā ekskluzīvs pasūtījums Francijas karalienei Marijai Antuanetei. Tas tika gatavots 40 gadus. Taču gatavo pulksteni neredzēja ne pati karaliene, ne pulksteņa meistars, kas sāka tā izgatavošanu. Marijai Antuanetei nocirta galvu, savukārt pulksteņmeistars nomira sirmā vecuma dēļ – un šo laikrādi pabeidza viņa dēls 4 gadus pēc tēva nāves. 

Tas ir stāsts gluži kā par Gaudi arhitektūras šedevru La Sagrada Familia. Šis rokas pulkstenis ir tehnisks meistardarbs pulksteņu izgatavošanas mākslas pasaulē. Tas ir ikonisks. Turklāt ne vien apbrīnojams ir ilgais laika posms, kas bija nepieciešams šī laikrāža pagatavošanai tā komplicētā mehānisma dēļ, bet arī asiņainais vēstures stāsts, kas to caurvij. Tieši tāpēc augstas klases rokas pulksteņus mēdz dēvēt par intelektuālo gardēžu baudas objektu.

Tāpat kā dramaturģijas ģēnija Šekspīra sarakstītie darbi pārcietuši laika pārbaudi, tāpat arī ir rokas pulksteņi, kas izceļas citu vidū. Tie arvien taustāmā veidā ļauj pieskarties sevišķi nozīmīgiem vēsturiskajiem momentiem un saglabājas kā nozīmīgas relikvijas, kas turpina valdzināt pulksteņu cienītājus arī pēc vairākiem gadsimtiem. To tikšķošais rādītājs piefiksējis notikumus pirms vairākiem simtiem gadu un šādi rokas pulksteņi piesaista sabiedrības uzmanību arī vēl šodien.

Vairāk par Breguet rokas pulksteņu vēsturi var uzzināt, noskatoties šo video – tas mani uzrunāja, turklāt vienmēr daudz spēcīgāku iespaidu un izpratni sniedz iespēja informāciju uztvert ne vien rakstiskā veidā, bet arī vizuāli un audiāli.

Kāpēc Breguet rokaspulksteņi ir tik dārgi?

Ne vien cena ir proporcionāla kvalitātei, bet laikrāžu pasaulē tā ir jo sevišķi augsta gadījumos, ja pulksteņa mehānisms ir īpaši komplicēts. Jo sarežģītāks mehānisms, jo pulkstenis ir dārgāks. Breguet ir mehāniskie pulksteņi, kas nozīmē, ka tos darbina vairākas sviriņas un zobratiņi. Par katru no laika mēriem atbild noteikts mehānisms. Dārgākajos pulksteņos ir vairāk detaļu. 

Tāpat cenu ietekmē pulkstenī iestrādāto dārgakmeņu vērtība. Jo sevišķi dārgi ir ekskluzīvo pasūtījumu modeļi. Jo nelielākai sabiedrības daļai pieejams konkrēts modelis, jo šāds rokas pulkstenis ir dārgāks. Jo vairāk noteiktā modeļa rokas pulksteņu saražots, jo cena ir zemāka. Vārdu sakot, augsto izmaksu nosaka ne vien izejmateriāli un pulksteņu meistara ieguldītais darbs, bet arī ekskluzivitāte šī vārda tiešākajā nozīmē – cik noteiktā modeļa laikrāžu saražots.

Turklāt – šie rokas pulksteņi ir smalks roku darbs. Tieši tāpēc arī gadījumā, ja viens noteikts modelis izstrādāts ar savu unikālo dizainu un tiek ražoti vairāki šādi laikrāžu modeļi, kas pieejami nevis vienam pircējam, bet plašākam pircēju lokam, jebkurā gadījumā ikviens laikrādis ir neatkārtojams mākslas darbs. 

Breguet šodien

Balticwatches katalogā var pārliecināties, cik ikonisks un neatkārtojams ir Breguet pulksteņu dizains. Tos nevar sajaukt ar nevienu citu brendu: smalkie pulksteņu rādītāji ir viena no atpazīstamākajām detaļām, kā arī pulksteņu ciparnīcas ir īsts mākslas darbs, veidotas īpašā dizainā, sevišķu uzmanību pievēršot smalkākajām detaļām. 

Arvien Breguet turpina atrasties starp prestižākajiem pulksteņu ražotāju zīmoliem. Tāpat kā 18. gadsimtā, tā arī mūsdienās šādu rokas pulksteni var atļauties šaurs sabiedrības loks. To mūsdienās izvēlas Holivudas zvaigznes, slaveni aktieri un aktrises, deputāti un ietekmīgi cilvēki sabiedrībā. Iegādājoties šo eleganto un smalko rokaspulksteni 21. gs., tam līdzi nāk karaļnama laika noskaņa – Breguet arvien ir karaliska izvēle.