Kā nezaudēt motivāciju, ejot uz mērķi?

Galvenā panākumu atslēga, cenšoties sasniegt ikvienu mērķi, ir motivācija. Diemžēl viss nav tik vienkārši, jo motivācija mēdz zust. Tad, kad tas notiek, ir ļoti grūti – cilvēks emocionāli nevar saņemt sevi rokās un fiziski pabeigt iesākto. Tomēr, lai viss netiktu darīts velti un Jūs vienmēr spētu saglabāt entuziasmu, dalāmies ar ieteikumiem, kā nezaudēt motivāciju, ejot uz mērķi.

Konkrēts gala rezultāts

Lai sasniegtu to, kas plānots, nepieciešams konkrēti definēt savas vēlmes. Lielākajā daļā gadījumu tas tiešām nostrādā, jo liek aci pret aci sastapties ar to, ko esat iesākuši, taču neesat noveduši līdz galam.

Piemērs – Jūs vēlaties ‘’perfektu’’ augumu, tādēļ pusgadu devāties uz sporta zāli. Šobrīd Jums trūkst motivācijas, tādēļ padevāties un sporta zāli vairs neesat apmeklējis. Padomājiet, ko tieši Jūs vēlējāties, kad to visu sākāt. Varbūt tas bija, piemēram, tievāks viduklis vai tomēr muskuļotas rokas? Variantu ir daudz! Jo konkrētāks mērķis, jo lielāka iespēja to sasniegt. Galvenais ir zināt, ko vēlaties, jo motivācija mēdz zust tad, kad aizmirstat sākotnējās vēlmes, novērtējat tās par zemu.

Slinkuma pārvarēšana

Bieži vien sastopama situācija, kad motivācija tiek zaudēta tieši slinkuma dēļ. Ne velti radies teiciens, ka slinkums ir mūsu lielākais ienaidnieks. Tā tiešām ir!

Slinkums un motivācijas trūkums ir kā dvīņi. Motivācija ir mūsu vēlme apmierināt savas vajadzības. Ja šīs vajadzības nav pietiekami spēcīgas, nav arī pietiekamas motivācijas rīkoties. Diemžēl ar varu nav iespējams piespiest sevi būt motivētam. Vienīgais, ko iespējams darīt lietas labā – nospraust piemērotus mērķus, nevis nepārtraukti sapņot par to, kas konkrētajā mirklī nav iespējams. Ja vēlamais mērķis būs piemērots, tad slinkums izzudīs pats no sevis, jo Jums būs interesanti piedalīties mērķu sasniegšanā!

Iemeslu definēšana

Jebkurai cilvēka rīcībai ir iemesls. Ja kādreiz nokļūstat situācijā, kad tas, ko darāt, šķiet bezjēdzīgs un nesagādā nekādu prieku, atrodiet iemeslu, kāpēc Jūs to darāt. Daži no tiem varētu būt:

  • Materiāls labums (Piemēram, Jūsu ikdienas darbs, ko veicat, lai saņemtu par to atalgojumu un spētu sevi nodrošināt);
  • personiskā izaugsme (Piemēram, mācības internetā, kuras nepieciešams pabeigt, lai pilnībā apgūtu dažādas prasmes un iemaņas, kuras noderēs turpmākajā dzīves laikā);
  • gandarījuma sajūta (Piemēram, lai sasniegtu sajūtu, kura ļauj apzināties paveikto un lepoties ar to);
  • sapņa piepildījums (Piemēram, piedzīvotu mirkli, kad esat sasniedzis sen kāroto un to, kas šķita nesasniedzams).

Sevis apbalvošana

Šis ir vieglākais un visefektīvākais veids, kā saglabāt motivāciju. Ikvienam ir patīkami saņemt apbalvojumu, un nekur nav teikts, ka nevarat apbalvot pats sevi!

Sevi apbalvot, protams, varat vien tad, ja ņemat vērā iepriekš minētos padomus. Kad esat sasnieguši mazos mērķus, varat apbalvot sevi ar kafijas un našķu pauzi, taču pie lielākiem mērķiem tas var būt arī restorāna, kino vai pat spa apmeklējums. Šī pieeja motivēs darīt arvien vairāk un vairāk, sasniedzot itin visu, ko vēlaties!