Kā pilsētā izklaidēt bērnus?

Vasara ir laiks, kad vecākiem ir īpaši jāpiedomā un jāsaplāno bērnu brīvā laika aktivitātes, bieži vien ģimenēm nav lauku māju, kurp nosūtīt bērnus atpūtā, tāpat arī bērnu nometnes parasti ilgst vien pāris nedēļas. Atliek vien, pašu spēkiem, saplānot bērnu aktivitātes pilsētas apstākļiem. Sevišķi paveicies tām ģimenēm, kam ir dārzs vai piemājas pagalms, kad paveras plašāks aktivitāšu klāsts, sevišķi, ja netālu atrodas arī bērnu spēļlaukums. Ja dzīvojamai mājai ir arī dārzs, tad īpaši jāpiedomā pie tā labiekārtošanas tā, lai bērniem tur būtu daudz, ko darīt, ieskaitot, protams, arī piedalīšanos dārza darbos.

Bet, ko darīt, ja esam pašā pilsētas centrā un iespējas nosūtīt bērnu uz laukiem, nav? Tad ir laiks padomāt par braucamrīkiem, kas nodrošinās bērniem jautrus brīžus pilsētas parkos un atsevišķi ierīkotos veloceliņos un maršrutos.

Skaists velosipēds ir katra bērna lielākais lepnums, tādēļ, ja tāda nav, būtu nopietni jāapsver tā iegāde. Mūsdienās pilsētas infrastruktūra ir tik labiekārtota un draudzīga velobraucējiem, ka spēj nodrošināt plašu maršrutu un galamērķu klāstu. Tomēr jāatceras, ka pirms bērnu laišanas ieplānotajā maršrutā, noteikti tas vispirms jāizbraukā vai jāizstaigā kopā ar bērniem, jāaprunā visi satiksmes noteikumi un lieku reizi jāpārliecinās par tā drošību.

Nedrīkst aizmirst arī par spilgtu apģērbu un atstarojošiem elementiem, jo redzamāks bērns ir uz velosipēda, jo lielāka iespējamība ir izvairīties no saskriešanās vai citiem nelaimes gadījumiem.

Sevišķa uzmanība jāpievērš arī velosipēda glabāšanai, tas vienmēr rūpīgi jāpieslēdz, lai izvairītos no nozušanas. Novietojot velosipēdu kāpņutelpā, nevajadzētu paļauties uz slēdzamām kodu durvīm vien, bet pieslēgt to pie kāpņu margām ar uzticamu saslēgu.

Jautrus brīžus bērniem pilsētas vidē var nodrošināt arī skrituļslidas un skrituļdēļi, teju ikkatrs pilsētas parks ir aprīkots ar īpašām rampām, tramplīniem un veloceliņiem. Arī šajā gadījumā kopā ar bērniem jāapmeklē paredzamais maršruts un jāpārrunā tā specifika. Daudzi pilsētas izklaides parki ir aprīkoti arī ar skrituļslidu nomas iespējām, tāpēc atsevišķa skrituļslidu iegāde pat nav nepieciešama, atliek vien kopā ar bērniem to vispirms apmeklēt kopā, lai noskaidrotu visus nosacījumus un lieku reizi pārliecināties par plānotā maršruta drošību.