Kas jāņem vērā, plānojot izbraukumu ar auto?

izbraukums ar auto

Mūsdienās “ceļošana” nenozīmē tikai došanos uz ārvalstīm ar aviokompāniju palīdzību, bet gan dažādu transporta veidu izmantošanu – vilcieni, tūrisma autobusi un viennozīmīgi arī vieglā automašīna. Automašīna bieži vien ir cilvēku ikdienas pārvietošanās transporta līdzelis, tomēr to var izmantot arī kā izbraukuma un mazo ceļojumu instrumentu. 

Izbraukumi ar automašīnu visbiežāk nozīmē brīvību – apstāties, kad ir vēlēšanās un uzkavēties apskates vietās, tik ilgi, cik ir interese. Skaidrs, ka izbraukumi ar automašīnu ir ērti un ļauj pilnvērtīgāk izbaudīt laiku ārpus mājām, tomēr, lai dotos izbraukumos, ir nedaudz arī jāsagatavojas un jāņem vērā dažas būtiskas lietas. 

Šajā rakstā apskatīsim auto ceļošanai vērā ņemamus faktorus, lai brauciens nebūtu raižpilns, bet tieši pretēji – neaizmirstami viegls, ērts un patīkams!

Kas jāapsver, dodoties ceļā ar auto?

sakopts auto

Sakopts auto

Pirms dodies izbraucienā ar automašīnu ir vērts sakopt pašu mašīnu – iztīri visus kabatas nodalījumus no nevajadzīgām lietām, tieši tāpat arī ar bagāžas nodalījumu. Pārbaudi mašīnas tehnisko stāvokli – eļļas līmeni, riepu spiedienu, logu šķidrumu, kā arī to, vai ir derīga OCTA polise. 

Derīga apdrošināšanas polise

Nederīga OCTA apdrošināšana ir viens no iemesliem, kas nepatīkami var izbojāt izbraukumu, tāpēc vienmēr drošības pēc to pārbaudi. Ja polise tuvojas beigām, izmanto OCTA kalkulatoru, lai iepazītos ar apdrošināšanas kompāniju piedāvājumiem. OCTA kalkulators ir veids, kā atrast sev izdevīgāko un piemērotāko auto apdrošināšanu. 

Starpcitu, izvēloties polisi, iepazīsties arī ar papildus nosacījumiem, kas un kā notiek, ja dodies izbraukumā ārpus valsts – ne visās valstīs ir derīgas visas polises, turklāt arī izceļošanas fakts var mainīt izcenojumu. 

Bagāžas daudzums

Ja automašīnai izmantosi jumta kravu, izmanto piemērotu un labu jumtu reliņu komplektu, kas atbilstoši pārvadājamam svaram ir piemērots Tavai automašīnai. Jumta bagāža ir lielisks un ērts veids kā pārvadāt lielākas lietas, neaizņemot vietu bagāžniekā, kur ērti var salikt savas somas un lietas, kuras pārbraucienā ir nepieciešamas. 

Ceļojums ar auto ārpus valsts robežām

robežas šķēršošana

Ceļojot ar automašīnu Latvijā, ir mazāk raižu, tik vien, vai ceļi ir asfaltēti, kur ir tuvākā degvielas uzpildes stacija, vai kā labāk nokļūt apskates vietās. Cita aina paveras, ja ceļot ir plānots Eiropā – ir ļoti daudz maksas ceļu, kuru neapmaksāšanas gadījumā, var saņemt ļoti lielu sodu. 

Attiecīgi, izvērtējiet un izplānojiet ceļojuma maršrutu. Izrēķiniet, vai braukt apkārt maksas ceļiem nobraukto kilometru ziņā nesanāk gala rezultātā dārgāk, nekā izbraukt pa taisno, bet maksāt ceļa nodokli. 

Ceļojot ārvalstīs iesakām izpētīt arī ceļa zīmes un specifiskos noteikumus, piemēram, pat Lietuvā ir daži ceļu satiksmes noteikumi, kas ir citādāki, nekā Latvijā. 

Izvērtējot, cik ilgs būs brauciens, sagatavojies pilnībā – ūdens, mitrās salvetes, saprotama un kvalitatīva GPS navigācijas sistēma ir tikai dažas lietas, kas padarīs izbraucienu komfortablu un neaizmiristamu. 

Lai lieliska vasara un piedzīvojumiem pilni auto izbraucieni!