Padomi, kā var izveidot skaistu zālienu

Padomi, kā var izveidot skaistu zālienu

Iekopts, skaists zāliens būs pirmais, ko viesi pamanīs Tavā sētā, jo tas ir liels laukums un vispamanāmākais, kas spēj momentā radīt perfekta dārza noskaņu. Ja zālājs būs sulīgi zaļš un vienmērīgi nopļauts, tas priecēs ikviena acis un arī plikās pēdas vasarās. Šeit būs daži padomi, kas palīdzēs arī Tev iekopt skaistu zālienu.

Zāles pļaušana

Zāli vajadzētu pļaut bieži, tas zālāju padarīs biezāku. Būtiskāk ir pļaut biežāk un mazliet, nevis garu zāli vienā reizē. Katrā zāles pļaušanas reizē svarīgi būtu mainīt virzienu kādā Tu pļauj, lai zāles stiebriņi netiktu vienmēr nospiesti vienā virzienā. Lai veiksmīgi nopļautu ap apstādījumiem sānus, labi palīdzēs elektriskie zāles pļāvēji, kas pļauj precīzi un ir viegli manevrējami, kā arī trimmeri (skatīt trimmeri internetā).

Ja Tavam zāles pļāvējam ir iespējams paregulēt cik garu zāli pļaus asmeņi, tad karstos un sausos vasaras periodos zāli vari atstāt mazliet garāku, lai zālājs vieglāk pārcieš sausuma periodu.

Zālāja mēslošana

Tā kā pļaujot zāli, mēs zināmā mērā atņemam zālei nepieciešamās barības vielas, tad svarīgi zālāju ir pabarot. Iesakām mēslojumu iegādāties pie kāda no vietējiem mazumtirgotājiem, kuru sastāvā būs fosfors, kālijs un slāpeklis, kas tik ļoti nepieciešams, lai zālājs būtu skaists. No pavasara sākuma, vajadzētu mēslot ik pa četrām vai piecām nedēļām.

Zālāja laistīšana

Lai Tavs zāliens būtu sulīgi zaļš un izskatītos kopts, ir nepieciešams to regulāri arī laistīt. Ja tas ir tikko iestādīts, tad jālaista vismaz vienu reizi dienā, ja zāliens jau ir ilgu laiku, tad jāseko līdzi mitruma līmenim un zāliena krāsai. Ja zālienam trūks mitruma, tad tas kļūs pelēkāks. Mūsdienās ar laistīšanu nevajadzētu būt problēmām, jo varam to darīt gan ar dārza šļūteni, gan ar dažādām iekārtām, kas pat automatizēti to izdarīs Tev nepieciešamā laikā.

Zālāja uzirdināšana

Arī zālāja saknēm nepieciešams gaiss un ja augsne nav pietiekoši smilšaina, tad zālei trūkst skābekļa un tā neaug. Ar dārza dakšu varat zālienu sadurt un piepildīt caurumus ar rupjo smilti.