Padomi, kas palīdzēs iegādāties bērniem drošas rotaļlietas

rotaļlietas bērniemRotaļlietas sniedz bērniem prieku, palīdz viņiem attīstīties un apgūt jaunas lietas, taču diemžēl tās var arī radīt dažādus riskus mazuļa drošībai un pat dzīvībai. Šie riski rodas gadījumos, kad iegādātā mantiņa nav bijusi rūpīgi pārbaudīta, vai arī ir neatbilstoša bērna vecumam.

Ieskatīsimies padomos, kas palīdzēs nopirkt rotaļlietas, kuras ir drošas dažāda vecuma bērniem.

  • Pievērs uzmanību aizrīšanās riskam.

Kā zināms, mazi bērni izpēta pasauli arī ar muti, cenšoties daudzas lietas “nogaršot”, tai skaitā, arī rotaļlietas un to daļas. Diemžēl jāteic, ka slimnīcās joprojām nonāk daudzi mazie ķipari, kas aizrijušies vai pat norijuši kādu rotaļlietas daļu vai citu sīku priekšmetu.

Lai izvairītos no šādiem riskiem, ir jāpievērš uzmanība ikvienai mantiņai, kas pieejama mazulim. Vai tā nav pārāk maza, vai tai nav nelielu detaļu, kuras brīvi atdalās? Lai saprastu, vai mantiņa ir bērnam bīstama, var ņemt vērā sekojošu padomu – ja priekšmets viegli ielien tualetes papīra rullīša iekšpusē, tad ar šo lietu bērns var aizrīties.

Pievērs uzmanību arī mīksto rotaļlietu acīm un citām detaļām, lai tās būtu cieši piešūtas vai pielīmētas.

  • Uzmanies no baterijām.

Baterijas ir izgatavotas no ķīmiskām vielām, kas ir kaitīgas un pat nāvējošas cilvēkam. Tā kā elektroniskās rotaļlietas kļūst arvien kompaktākas, tajās biežāk tiek izmantotas mazās, apaļās baterijas. Rūpīgi pārliecinies, ka mantiņas, kas darbojas ar baterijām, ir drošas bērnam, proti, bateriju nodalījums ir cieši noslēgts un mazais to nevar atvērt paša spēkiem. Vēlams, lai tas būtu aizskrūvēts.

Atceries, ka arī citos ikdienas priekšmetos, piemēram, galda pulksteņos vai TV pultīs ir baterijas, un jāsargā, lai bērns tām nepiekļūtu.

  • Drošas izklaides.

Daudzi vecāki izvēlas savus bērnus iepriecināt ar rotaļlietām, uz kurām var šūpoties vai braukt, piemēram, šūpuļzirdziņi, elektriskās mašīnas u.c. Savukārt tiem bērniem, kas jau brīvi staigā, bieži tiek iegādāti skrejriteņi jeb tā saucamie “dipdapi”.

Atceries, ka šādas rotaļlietas bērns var lietot tikai stingrā pieaugušo uzraudzībā, kā arī būtu ieteicams izmantot galvas, ceļgalu un elkoņu sargus.

  • Sagatavo rotaļlietas lietošanai.

Iegādājoties mantiņu, tā parasti ir iepakojumā. Mēdz pat gadīties, ka rotaļlieta tiek pārdota izjauktā veidā, un tas nozīmē, ka satur vairākas nelielas detaļas, aukliņas un citus objektus, kas ir bīstami bērniem. Tādēļ, pirms pasniedz mantiņu, ko esi iegādājies mājas lapā, mazajam ķiparam, pārliecinies, ka tā ir izpakota, salikta un droša lietotājam.

  • Pievērs uzmanību etiķetēm un vecuma ierobežojumiem.

Etiķetes izpētīšana un instrukcijas izlasīšana palīdzēs saprast, vai konkrētā rotaļlieta ir piemērota bērnam. Tur arī vajadzētu būt norādītam ieteicamajam vecumam, no kāda mantiņa ir paredzēta lietošanai. Tāpat, protams, vajadzētu arī rūpīgi izlasīt lietošanas instrukciju.