Pusslodzes vakances – lielisks pirmais darbs studentam

pusslodzes-vakances

Katra studenta dzīvē pienāk laiks, kad gribas nopelnīt pašam, lai iegūtu neatkarību un brīvību. Protams, piemērotākās būs pusslodzes vakances, kas ļauj apvienot darbu ar mācībām. Primārais nosacījums, pirms sākt meklēt darbu, ir saprast, cik daudz laika darbam varēs veltīt, lai neciestu mācību kvalitāte un paliktu arī kaut nedaudz brīvā laika studentu laika aktivitātēm.

Nākošais solis, lai atrastu vakanci, ir CV sagatavošana. Dzīvesgājuma svarīgākajā sadaļā par darba pieredzi, iespējams, būs tukšums, bet no tā nevajadzētu baidīties, jo ir darba devēji, kas priecājas par jauniem, potenciāli spēcīgiem kadriem, kas spēj aizpildīt trūkstošās vakances un ilgtermiņā kļūt par uzņēmumam ļoti svarīgiem darbiniekiem.

Ja nav pieredzes, atšķiries citādi

Ja nav darba pieredzes, var izcelties ar savu CV – sagatavot to vizuāli atšķirīgu, radošu un atmiņā paliekošu. Var vairāk aprakstīt īpašās prasmes un iemaņas, kas var palīdzēt darbā un raksturot personību. Pēc CV sagatavošanas, to nepieciešams publicēt visos iespējamos sludinājumu portālos. Tāpat darba vietas var izlūkot māju un universitātes tuvumā, jo šāda vakance būtu izdevīgāka, lai nebūtu jāmēro tāls ceļš līdz darba vietai, budžets netiks noslogots, jo nebūs jāiegādājas transporta biļete.

Noteikti var izmantot draugu kontaktus, universitātes sludinājumu dēli un sociālos tīklus, kur interesanto CV un pievilcīgo foto var ieraudzīt potenciālais darba devējs. Studentiem tiek piedāvāta iespēja apmeklēt karjeras centrus, kuros darba devēji arī mēdz izplatīt brīvās vakances.

Sākt ar mazāko

Atrodot darbu noteikti jānoslēdz darba līgums, kas garantēs sociālo atbildību un radīs drošības sajūtu. Ja netiks noslēgts darba līgums, pastāv liels risks nesaņemt darba algu. Pats galvenais ir atcerēties, ka ikviens ir sācis ar kaut ko mazu – par priekšniekiem uzreiz nekļūst! Pats pamats – spēja strādāt komandā, ierašanās darba vietā laikā var kļūt par lielisku pieredzi turpmākajiem darbiem. Pat ar izvelēto profesiju nesaistīta vakance var kļūt par izcilu starta šāvienu, kas sniegs pozitīvu pienesumu visai atlikušajai karjerai.