Rolex pulksteņi kā stila etalons

Rolex pulksteņi

It viss, ko cilvēks paveic un kādas pēdas par sevi atstāj nākotnei, ir atkarīgas no laika- cik daudz pagūsi izdarīt un ietekmēt. Interesanti, ka laika skaitītāju – pulksteņu vēsture sākas ārkārtīgi senā pagātnē, jo nepieciešamība mērīt laiku bijusi vienmēr. Pats senākais veids, kā cilvēks ir centies mērīt laiku ir saules pulkstenis un parasti to darīja ar zemē vertikāli iestiprināja kārti skatoties ēnas kustību – no rīta un vakarā ēna bija gara, bet pusdienlaikā tā bija īsa. Pēc neilga laika aplī ap kārti atzīmēja divpadsmit iedaļas un ēna, kas krita no kārts, norādīja stundas.

Laiks ir luksus un luksus ir Rolex

Rolex pulksteņi ir pamata fundaments ikvienam, kas interesējas par stilu, kā arī pulksteņu modi un nozīmi. Visticamāk, zināmākais pasaules pulksteņu zīmols ir Rolex, kas replicēts un viltots simtiem reižu. Taču kā tas radies? Interesanti, ka uzņēmuma vēsture gāž priekštatus par klasisko Šveices pulksteņu industriju, jo šo uzņēmumu nodibināja vācietis Hanss Vilsdorfs kopā ar savu svaini 1905.gadā, kad ieguva Lielbritānijas pilsonību apprecot anglieti. Tāpēc Rolex, kas ir lielākais Šveices pulksteņu uzņēmums, ir dibināts Londonā. Jauno uzņēmēju nākotnes vīzija bija dot pasaulei drošus, precīzus un uzticamus rokaspulksteņus.

Seno ēģiptiešu obeliski – pirmie pulksteņi

Rolex ir mūsdienās zināmākie pulksteņi, bet vecākie ir līdz mūsdienām saglabājušies objekti, ko vēsturnieki uzskata par pulksteņiem, ir Seno ēģiptiešu obeliski. Ēģiptiešu kultūrā saule bija ērtākais laika noteikšanas veids, jo tā atradās ļoti tuvu ekvatoram un līdz ar to saules augstums virs horizonta nemainās. Saules pulksteņu unikalitāte joprojām ir to spēja noteikt ne tikai laika, bet arī gadalaika maiņu. Lielākais saules obelisku trūkums bija to nelietojamība tumšajā laikā.

Pirmo pulksteni, kas atbilst mūsdienu standartiem un izpratnei par pulksteni, radīja ķīnieši mūsu ēras 8. gadsimtā. Sākumā par enerģijas avotu tika izmantots ūdens, savukārt mazliet vēlāk tika izgudrots svārsta mehānisms un atsvari. Pirmo mehānisko pulksteni, kas ir arī visu Šveices pulksteņu un Rolex pulksteņu pamatā, ar atsvara mehānismu radīja franču izgudrotājs Vijārs de Ginkūrs 13. gadsimtā. Pulksteņu mehānismi šajā laikā bija apjomīgi un milzīgi, tāpēc tos iebūvēja ēkās un torņos – baznīcās un rātsnamos un ar zvanu skaņām šie giganti ziņoja laiku visiem pilsētas iedzīvotājiem. 1480. gadā tika uzbūvēts Rīgā senākais zvanošais torņa pulkstenis Svētā Jēkaba baznīcas tornī.