Svarīgākais, kam jāpievērš uzmanība pērkot dzīvokli

Pirkt īpašumu ir milzīgs un atbildīgs solis, tādēļ to darot vienmēr jāapsver visi varianti un jāpieņem savu finansiāli iespējamo un vēlamo variantu.

  1. Novērtējiet rajonu, kurā atrodas dzīvoklis – tas ir būtiski ne tikai drošības dēļ, bet arī ērtuma ziņā. Izplānojat kā nokļūsiet uz darbu, kur ir tuvākie bērnu dārzi un skolas un sabiedriskais transports, vai tuvumā ir kāds veikals, kur varēsiet iepirkties. Izstaigājiet šo rajonu ar kājām, un varēsiet saprast vai vēlēsieties šeit staigāt katru dienu un vai tuvumā ir arī kāda taka vai mežs, kur varēsiet izjust dabas smaržu. Vai bērniem būs kur pabraukāties ar riteņiem, un kā viņi nokļūs uz skolu un atpakaļ. Galu galā vai šajā rajonā ir kāds spēļu laukumiņš.
  2. Novērtējiet dzīvokli – sākumā novērtē to vizuāli, un atceries, ka sienas variet pārkrāsot un grīdas nomainīt, būtiskāk ir izvērtēt vai Tev dzīvoklis ir piemērots plānojuma ziņā, cik istabas ir dzīvoklī, kur atrodas logi, kurā stāvā tas atrodas, vai ir pieejams lifts.

Ja dzīvoklis ir jau iekārtots, noskaidro cik tajā ir silts ziemās un karsts vasarās. Varbūt tajā jau ir iebūvēts kondicionieris. Apskati kurās istabās būs rīta un kur vakara saule, tas īpaši nozīmīgi ir jaunajos tipa projektos, kur logus projektētāji ir likuši lielus un daudz. Sākumā Tev varēs palīdzēt mobilie gaisa kondicionieri, taču nākotnē būs jādomā par iebūvējamu kondicionieru sistēmu.

Svarīgi noskaidrot arī juridisko pusi, vai īpašums, kur atrodas dzīvokļa māja pieder dzīvokļu īpašniekiem, vai māja ir uz nomātas zemes. Vai juridiski visi papīri ir sakārtoti, Tev vislabāk palīdzēs saprast kāds konsultants.

  • Noskaidro par rajona nākotni – aplūko apkārtni un pamēģini noskaidrot vai blakus netiek plānoti kādi būvdarbi, vai netiks celtas jaunas celtnes, kas varētu aizēnot Tavu skatu pa logu, vai netiks ierīkotas kādas rūpniecības ēkas vai lielie elektrības stabi. Tas viss ir būtiski, jo pērkot dzīvokli mēs plānojam savu nākotni.