Ceļot droši ir būtiski!

celojuma apdrosinasanaDošanās ceļojumā prasa sagatavošanos un visas nepieciešamās informācijas izpēti. Viena no darbībām, kuru būtu nepieciešams veikt, neatkarīgi no tā, vai ceļojums plānojas ilgākam laikam, vai tiek izlemts ceļot īsā laika posmā – ir ceļojuma apdrošināšanas iegāde. Ko tad īsti iegūstam, iegādājoties ceļojuma apdrošināšanas polisi? Ļoti vienkārši – ceļojuma laikā notiekot neparedzētiem gadījumiem – nelaimes gadījumi, saslimšana, bagāžas aizkavēšanās, ceļojumu apdrošināšana atlīdzina radušos neparedzētos papildus izdevumus. Atšķirīgām apdrošināšanas kompānijām piedāvājumi apdrošināšanas polisei var būt atšķirīgi, tāpēc jāizvēlas atbilstošākā, izdevīgākā un nepieciešamākā apdrošināšanas polise.

Ceļojumu polises iespējams iegādāties dažādas – ceļotājiem, kas regulāri dodas braucienos, darba vai personīgā jomā, gan tiem, kas ceļojumā dodas vienreiz ilgākā laika periodā. Pieejamas gan īstermiņa ceļojumu apdrošināšanas polises, gan gada polises, kā arī gada atvērtās polises.

Lielākoties apdrošinātāji piedāvā ceļojumu apdrošināšanu, kurā iekļauti pamata riski, pret ko der apdrošināties. Tie ir medicīniskie izdevumi, palīdzības apdrošināšana, ja tāda nepieciešama ceļojuma laikā, tiek apdrošinātas dažādas izmaiņas ceļojuma laikā, piemēram, ceļojuma atcelšana, aizkavēšanās vai pārtraukšana, kad apdrošinātājs sedz izdevumus, kas radušies šādās situācijās. Tāpat polisē iekļauta nelaimes gadījumu apdrošināšana, civiltiesiskās atbildības apdrošināšana un bagāžas apdrošināšana.

Pārzinot, kādi apdrošināšanas riski iekļauti polisē un kādus zaudējumus apdrošināšana sedz, jāzina arī tas, kā rīkoties apdrošināšanas gadījumam iestājoties ceļojuma laikā. Ja atgadījusies situācija, kurā zaudējumus sedz iegādātā ceļojumu apdrošināšanas polise, noteikti vispirms jāsazinās ar savu apdrošināšanas kompāniju. Tāpēc visi nepieciešami telefona numuri jātur pa rokai. Saņemot konsultāciju, nepieciešams rīkoties tā, kā ieteicis apdrošinātājs. Te gan dažādu apdrošinātāju pieejas atšķiras, tāpēc, iegādājoties polisi, noteikti jānoskaidro arī visi darbību soļi nepieciešamības gadījumā.

Pirms iegādāties ceļojuma apdrošināšanas polisi, der izvēlēties apdrošinātāju, vai apdrošinātājus, pie kuriem doties, lai noskaidrotu visas neskaidrās detaļas un nepieciešamo informāciju, lai pirms ceļojuma varētu izvēlēties atbilstošāko apdrošināšanas polises piedāvājumu. Galvenais – uzdot tieši tik daudz jautājumu, cik nepieciešams, lai pārzinātu visas nepieciešamās detaļas. Nav jābūt apdrošināšanas speciālistam, lai saprastu visu, kas tiek piedāvāts un kā jārīkojas attiecīgajās situācijas – galvenais, jautāt. Kad polise kabatā un ceļojums saplānots, atliek vien mierīgu prātu doties jaunos piedzīvojumos!

Vairāk informācijas – http://www.compensa.lv/content_lv/travel.html

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *