Likvidēt kārpas – ātri un vienkārši

likvidēt kārpasLieta, kas nevienam vien cilvēkam izraisa diskomfortu, un kuru ir grūti neievērot – kārpas, jeb ādas sabiezējums, parasti ādas krāsā, kas lokalizējas vietās, kur ir kādi ādas bojājumi, piemēram, sasprēgājusi āda. Tas ir vīruss, kuru pazīstam arī kā cilvēka papilomas vīrusu. Ar to var inficēties pat no vienkāršākā pieskāriena, taču tas var notikt arī ar priekšmetu palīdzību. Inficēšanās ar šo vīrusu nenotiek, ja cilvēkam ir stipra imūnsistēma. Visbiežāk tās veidojas uz pirkstiem, plaukstām un tuvu nagiem, jo šajās vietās ir lielākas inficēšanās iespējas.  

Neatstāj kārpas bez ārstēšanas

Lai arī šo vīrusu var izārstēt mājas apstākļos, būtu ieteicams apmeklēt speciālistu. Likvidēt kārpas ir ļoti vienkārši un tas aizņem maz laika. Ir sastopami trīs veidi:

  • Parastās (biežāk sastopamas uz pirkstiem un rokām);
  • Plakanās (parasti veidojas delnas virspusē);
  • Smailās kondilomas (lokalizējas uz dzimumorgāniem).

Visbiežāk inficējas pusaudži un bērni. Tās var likvidēt ar dažādām metodēm, piemēram, piesaldēšanas veidā (ar šķidro slāpekli), ar lāzeru u.c. Piesaldēšanas metode ir vislētākā un dabīgākā. Pat ja sākotnēji šī infekcija neliekas nekas sevišķs, ir vērts doties vizītē pie dermatologa, kaut vai tādēļ, lai uzzinātu, ka tā tiešām ir kārpa nevis kaut kas cits.

Ja likvidēšanas procedūra nelīdz un tās parādās arvien vairāk, ieteicams konsultēties ar ģimenes ārstu. Šī problēma var liecināt par kādu citu slimību organismā.

Mēģinājumi likvidēt mājas apstākļos

Cenšoties atbrīvoties no kārpām mājas apstākļos, cilvēki var sev nodarīt lielāku kaitējumu, nekā aizejot pie speciālista. To durstot, griežot vai spaidot, organismā var ienest vēl kādu citu infekciju. Lai izārstētu šo neglīto ādas sabiezējumu, paralēli nepieciešams stiprināt arī imunitāti, savādāk šis ārstēšanas process būs bezjēdzīgs.

Ja Tev ir šie ādas sabiezējumi, pasaudzē citus! Tikai niecīgākais pieskāriens cilvēkam, kam ir sasprēgājušas rokas vai novājināta imūnsistēma, var novest pie inficēšanās ar papilomas vīrusu. Svarīgākais ir pareizi mazgāt rokas un tās regulāri mitrināt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *