RADO rokas pulksteņi

 

Rado pulksteņiStāts par RADO pulksteņiem aizsākās 1917. gadā, kad tika atvērta „Schlup & Co” rūpnīca Lengnau pilsētā Šveicē, tomēr pati pirmā šī zīmola pulksteņu kolekcija tika demonstrēta 1957. gadā. Šobrīd RADO pulksteņi izceļas ar ultra modernām tehnoloģijām, kuras ļauj radīt ļoti vieglus un plānus pulksteņus no keramiskiem materiāliem.

1958. gadā parādījās viens no pirmajiem šī zīmola pulksteņu modeļiem. RADO pulksteņi laida klājā pulksteni „Zaļais zirgs” („Greenhorse”), tas bija ūzdens izturīgs, bet neizcēlās ar īpašiem mehānismiem. Tā unikalitāte slēpās kustīgajā detaļā/simbolā, kurš pulksteņos tika izmantots pirmo reizi – uz sarkana fona kustējās simbols sudraba krāsā. To dēvēja par pulksteņu pukstošo sirdi.

1960. gadā Rado pievērsa sev uzmanību, izgatavojot pret-skrāpējumu drošu pulksteni Rado DiaStar 1, kurš bija izgatavots no izturīga metāla un safīra kristāliem. Savukārt 1970. Gadā tika radīts vēl viens augstvērtīgs pulksteņa modelis – the Rado Dia 67-, kura korpuss bija pilnībā izgatavots tikai no safīra kristāliem. Arī 80.-to gados Rado izcēlās ar skrāpējumu drošiem pulksteņu modeļiem, papildinot tos ar no keramikas gatavotām pulksteņu siksniņām – aprocēm. 1981. gadā tika radīts modelis „ANATOM” , kura galvenais mērķis bija perfekti piegult anatomiskajam rokas izliekumam, tāpēc tas tika veidots minimālisma stilā, divpadsmit stundu iedaļu vietā izmantojos četrus dimantus (uz plskst. 12.00, 15.00, 18.00 un 21.00).

1990. gadā pasaulei tika atrādīts Rado Ceramica, kurš bija izgatavots no keramikas un safīra kristālu pārklājuma, bet 1993. gadā (gadu pēc kompānijas septiņdesmit piecu gadu jubilejas) klajā nāca Rado Sintra, kurš bija radīts noinovatīva materiāla – titāna bāzētu keramiku ar metālu. 1999. gadā klajā tika laists Rado Cerix, kurš izcēlās ar elegantu dizainu un speciālo dizaina elementu – spirālveida pulksteņa siksniņu.

Latvijā nopērkami dažādi RADO pulksteņi:

 1. Centrix 28 mm
 2. Centrix Automatic 38 mm
 3. Centrix Automatic 28 mm
 4. Centrix Chronograph 44 mm
 5. Ceramica
 6. Coupole
 7. DiaMaster Automatic 41 mm
 8. D-Star 200 Chronograph
 9. DiaMaster
 10. Esenza
 11. True Thinline Automatic
 12. Hyperchrome Chronograph
 13. Hyperchrome
 14. Integral
 15. 5.5
 16. Sintra
 17. True
 18. V10K

Katru no Rado pulksteņu modeļiem raksturo kvalitāte un maksimāls komforts, nēsājot jebkuru no pulksteņa modeļiem. Lai gan pielietoto tehnoloģiju ziņā šie Šveices pulksteņi tiešām izceāls ar modernu piegājienu, to dizains ir visai klasisks un eleganti atturīgs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *