Padomi veļas mazgāšanā un žāvēšana, kas drēbēm ļaus kalpot ilgāk!
Laba garderobe ir viens no diezgan būtiskiem sava tēla radīšanas kritērijiem. Tas gan nenozīmē, ka skapī visam apģērbam ir jābūt ar dizaineru zīmoliem un pirktam par summām, kas prasa teju apdrošināšanas polisi. Tomēr kopts apģērbs ir ļoti svarīgs. Un galvenais, kā pareizi kopt apģērbu, ir arī zināt, kā to pareizi mazgāt. Tikko iegādāts apģērbs no pakaramā, protams, izskatīsies labi. Tomēr diezgan ātri tas būs jāliek veļas mazgājamajā mašīnā un tad jau koptais apģērba izskats būs diezgan daudz atkarīgs no tā, kādus līdzekļus izmantosim, kādus veļas mazgāšanas režīmus iestatīsim un kā apģērbu žāvēsim.
Nekas neatstāj labāku iespaidu kā svaigs, tīrs izmazgāts un izgludināts krekls vai skaista, eleganta un kvalitatīva auguma kleita, bet ir diezgan grūti drēbes pareizi virzīt cauri visam mazgāšanas procesam. Bet tam tā nebūtu jābūt, ja zinām, kā pareizi veļu mazgāt un žāvēt.
Drēbes vajadzētu mazgāt aukstā ūdenī. Aukstā ūdens izmantošana noteikti nenozīmē, ka drēbes nebūs pilnīgi tīras. Jaunajās veļas mazgājamās mašīnās ir pieejamas dažādas funkcijas, kas izšķīdina mazgāšanas līdzekli, pirms tiek uzsākts mazgāšanas cikls. Tā mazgāšanas līdzeklis labāk iekļūst audumā, iztīrot traipus, bet nepārkarsējot drēbes. Un, protams, aukstā ūdens izmantošana samazina ciparus komunālo rēķinu lapās.
Tā kā veļas mašīnām ir dažādas funkcijas, kā jau teikts iepriekš, mazgājot veļu, noteikti vajadzētu lietot atbilstošus audumu iestatījumus. Plānas drēbes nolietojas ātrāk, ja tiek mazgātas izmantojot iestatījumus, kas domāti, piemēram, dvieļiem. Dažām veļas mašīnām ir specifiski režīmi, kā piemēram Outdoor Care, Gore-Tex, un režīms Wool Care, kas aizsargā vilnas apģērbu no saraušanās un saglabā tā izskatu un radītās sajūtas.
Noteikti vajadzētu lietot pareizos mazgāšanas līdzekļus – tos, kas aizsargā krāsu un nebalina ar hloru. Tas ļaus saglabāt krāsas košas un vienlaicīgi atbrīvoties no noturīgiem traipiem. Parasto balinātāju ar hloru var lietot baltām drēbēm.
Izmantojiet priekšrocības, ko sniedz žāvētāja iestatījums veļas mašīnās, ja tāds ir. Šajā ciklā tiek izvēdinātas drēbes, kas jau ir izžuvušas, lai atbrīvotos no uzkrātajiem aromātiem. Un noteikti izkariniet drēbes uzreiz pēc žāvēšanas. Tas palīdz mazināt krunkas un vajadzību tās gludināt. Nevajadzētu žāvēt drēbes ilgāk, kā tas ir nepieciešams. Pārāk ilga žāvēšana liek drēbēm sarauties un bojā apakšējo audumu. Tas pats attiecas uz pārmērīgu karstumu. Nevajadzētu īpaši censties izmazgāt traipus no dārga apģērba. Atstājiet to labāk ķīmiskās tīrītavas ziņā.
Veļas mašīnu vari iegādāties šeit!