Tvaika nosūcējs virtuvei
Lai izvairītos no tvaikiem, aromātiem un smakām virtuvē, ērtākai ikdienai, izvēlamies tvaika nosūcēju. Tas palīdzēs likvidēt dažādos aromātus virtuvē, kas var uzglabāties vēl ilgi pēc ēdiena gatavošanas un ne vienmēr būt degunu kairinoši patīkami.
Tvaika nosūcēji iedalāmi trīs tipos – ir piekaramie plakanie tvaika nosūcēji, iebūvējamie un kupolveida tvaika nosūcēji. Nedaudz par katru no tiem.
Plakanie piekaramie nosūcēji parasti tiek iebūvēti virs plīts, pie sienas vai piekaramajiem virtuves plauktiem. Šādiem tvaika nosūcējiem ir nelielas jaudas motors, kas strādā recirkulācijas režīmā un klāt nāk taukķērājfiltri. Daudz vairāk nepatīkamo aromātu spēj neitralizēt kantainie filtri, aizturot arī ievērojamu daudzumu tauku daļiņu.
Iebūvējamie tvaika nosūcēji tiek burtiskā nozīmē iebūvēti piekaramajos virtuves plauktos virs plīts virsmas. Šādiem nosūcējiem ir izvirzāms panelis, tādējādi palielinot telpas apjomu, kurā nosūcējs var uztvert un likvidēt tvaikus un aromātus. Savāktais gaiss tiek novadīts ventilācijas šahtā, kamēr pats aparāts darbojas uz diviem motoriem. Kupolveida tvaika nosūcēji savu vārdu tieša nozīmē guvuši no savas formas – tie ir kupola formā. Šādus nosūcējus montē pie sienām vai griestiem, novadot uzsūkto gaisu uz ventilācijas sistēmu.
Tvaika nosūcēji var strādāt divos veidos – gaisa novade uz ventilācijas šahtu un recirkulācija (kas nozīmē, gaisa uzsūkšanu, attīrīšanu caur iebūvētajiem filtriem no smakām, taukiem un netīrumiem, atkal atgriežot gaisu virtuvē – šoreiz jau tīru). Recirkulācijas tvaika nosūcējiem nav nepieciešams, lai virtuve būtu telpa, kur pieejama ventilācijas šahta.
Katram tvaika nosūcējam ir savs skaņas slieksnis, tā dažādos darbošanās režīmos. Iegādājoties tvaika nosūcēju virtuvei, pievēršam uzmanību gan maksimālajam, gan minimālajam norādītajam trokšņu līmenim. Absolūti klusi un nedzirdami tvaika nosūcēji nemēdz būt, tāpēc varam izvēlēties vismaz salīdzinoši klusāku, nekā skaļāku tvaika nosūcēju.
Ja tvaika nosūcējs iegādāts, to nepieciešams uzstādīt vismaz 60 centimetrus no plīts virsmas, savukārt tā izmēriem jābūt tādiem, lai tas būtu tieši plīts virsmas lieluma vai pat nedaudz lielāks. Lai tvaika nosūcējs ilgāk kalpotu, vēlams to izmantot vidējā, ne maksimālajā režīmā, kas samazinās gan trokšņu līmeni, gan paildzinās tā lietošanas laiku. Tāpat, jārēķinās, ka atkarībā no tā, cik netīrs būs filtrs, ikdienā lietojot tvaika nosūcēju, no tā samazināsies jauda, kā arī pieaugs troksnis.